Język
Jak dobrać uchwyty do mebli? Część trzecia - kształt. 0
28.jpg

W ostatniej części poradnika dotyczącego uchwytów do mebli opisujemy dostępne kształty i ich możliwe zastosowania.

Jeśli chodzi o kształt uchwytów, najprostszym podziałem jest ten na gałki i uchwyty podłużne. Jako że nowe materiały pozwalają na wprowadzenie zupełnie nowych, oryginalnych form warto podział ten zmienić na taki, który skupi się na ilości potrzebnych do mocowania otworów.

Uchwyty mocowane w jednym punkcie

Oprócz tradycyjnych gałek meblowych kategoria ta obejmuje na przykład nasze uchwyty Lade i Lade Om, które stanowią odpowiednio uformowane pętle z pasków naturalnej skóry. Pasują one zarówno do otwieranych frontów, jak i szuflad.

Ciemnobrązowe uchwyty Lade #4 w różnych długościach

Uchwyty wymagające większej liczby otworów

W tej kategorii znajdą się uchwyty meblowe wymagające większej ilości otworów (zwykle dwóch) w odpowiednim rozstawie. Ten parametr jest istotny, gdyż wpływa na wygodę użytkowania podłużnych uchwytów – to od niego zależy jak wygodnie będzie można chwycić go dłonią. Najbardziej typowe rozstawy otworów to 96 mm, 128 mm i 160 mm. Jeśli poszukujemy uchwytu o nietypowym rozstawie warto zwrócić się do małych marek, które wykonują swoje produkty ręcznie. Nasza marka Steil może dostosować każdy typ uchwytu do określonego rozstawu otworów nawet przy zamówieniu jednej sztuki. 

 

Granatowe uchwyty Lade Ny #5 w różnych długościach

W przypadku ciężkich drzwi lub obciążonych szuflad warto rozważyć uchwyty mocowane na cztery śruby. Idealnie sprawdzą się w takich miejscach nasze uchwyty z serii Lade Maxi. 

Czarne uchwyty Lade Maxi #1 mocowane na cztery śruby

Uchwyty krawędziowe i wpuszczane

Warto wspomnieć także o uchwytach krawędziowych oraz wpuszczanych, które świetnie sprawdzą się w ograniczonej przestrzeni lub wszędzie tam, gdzie zależy nam na tym, że powierzchnia frontu meblowego pozostała możliwie gładka i pozbawiona elementów przestrzennych. Alternatywą dla nich może być oczywiście system tip-on, czyli otwieranie frontów na klik, ale także minimalistyczne uchwyty skórzane, takie jak nasz model Lade Li.

Naturalne uchwyty Lade Li #3 w różnych rozmiarach - sprawdzą się wszędzie tam, gdzie jest mało miejsca

Nie zapominajmy, że wymiana uchwytów to świetny trik na dodanie akcentów własnego stylu w wynajmowanym mieszkaniu – przy wyprowadzce uchwyty możemy szybko wymienić na poprzednie, a własne zabrać do kolejnego domu. W takim wypadku należy zwrócić przede wszystkim uwagę na istniejące otwory we frontach i dostosowanie wybranego modelu do ich rozstawu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl