Ekologia

Inspiruje nas natura i robimy co w naszej mocy, żeby jak najmniej jej szkodzić.


Wybieramy naturalne materiały

Nasze produkty tworzymy z materiałów naturalnych lub poddających się ponownej obróbce. Tworzywa te mają to do siebie, że pięknie się starzeją i będą trwałe przez lata. Nawet jeśli z jakichś przyczyn postanowicie wyrzucić kupiony u nas produkt, jedne jego części rozłożą się bez szkody dla środowiska, a inne zostaną wykorzystane kolejny raz - pamiętajcie tylko o odpowiedniej segregacji! Co więcej skóra, z którą pracujemy, to odpad przemysłu spożywczego.


Stawiamy na lokalność

Wszystko tworzymy sami lub z pomocą lokalnych rzemieślników, a materiały i komponenty zamawiamy na miejscu.


Unikamy plastiku

W naszych produktach nie znajdziesz elementów z tworzyw sztucznych (wyjątkiem są gotowe oprawki do lamp), a materiały, w które pakujemy nasze produkty w większości pochodzą z drugiego obiegu. Wierzymy, że wolicie dostać nasze produkty owinięte w skrawki folii bąbelkowej niż generować nowe śmieci.


Nasze produkty powstają z wykorzystaniem odpowiedzialnych metod

Skóra, z której powstają uchwyty, kwietniki oraz elementy stolików i lamp, poddawana jest obróbce zwanej garbowaniem roślinnym. W przeciwieństwie do garbowania chemicznego z wykorzystaniem chromu, jest to metoda, która nie jest toksyczna ani dla wykonawców czy pracowników garbarni, ani dla środowiska naturalnego, ponieważ nie dochodzi do emisji szkodliwych gazów czy produkcji ścieków, zawierających substancje toksyczne.

 

Nie ulegamy trendom

W swoich projektach stawiamy na prostotę i funkcjonalność. Nie tworzymy produktów sezonowych, które miałyby dopasować się do aktualnej mody.